برای یافتن رویداد مورد نظر عنوان رویداد را جستجو کنید :

معرفی خدمات پایگاه Science Alert

پایگاه Science Alert به منظور اطلاع رسانی رویدادهای علمی، به همت تعدادی از اساتید و دانشجویان ایجاد شده است و در حال حاضر روزانه بیش از 10,000 بازدیدکننده دارد که اکثراً از جامعه علمی و تخصصی کشور هستند. خدمات پایگاه Science Alert به شرح ذیل می باشند:

در صورت ابهام یا نیاز به توضیحات بیشتر در خصوص خدمات این مرکز لطفاً از طریق آدرس ایمیل info@sciencealert.ir مکاتبه فرمایید.

 نمایشگاه نقش و جنون جستاری پارامتریک در طراحی نقوش

نمایشگاه نقش و جنون جستاری پارامتریک در طراحی نقوش
همزمان با برگزاری پنجمین کنگره بین المللی عمران، معماری و توسعه شهری نمایشگاه آثار طراحی نقوش با عنوان نقش و جنون ( آثار طراحی مهندس علی خیابانیان) در مجاورت کنگره برگزار خواهد گردید.
کلیه شرکت کنندگان در کنگره می توانند از این نمایشگاه ارزشمند نیز دیدن نموده و از آثار آن بهره مند گردند.
مهندس علی خیابانیان عضو هیئت علمی دانشگاه، معمار، نویسنده و هنرمند دیجیتال، مولف کتب خلاقیت و فرآیند طراحی در ایران و آمریکا، داور چندین دوره از مسابقات انجمن معماری جهان و استاد مدعو دانشگاه TOBB آنکارا می باشند.

 

معرفی نمایشگاه نقش و جنون از طرف مهندس علی خییابانیان:
 
نقوش و الگوهای ایرانی – اسلامی از عناصر مهم و جدا نشدنی معماری ایران اند. خلاقیت، هندسه و ظرافتی که در طراحی نقوش اسلیمی و الگوهایی هندسی انجام شده است؛ از کاشیکاری بدنه مساجد گرفته تا گره چینی پنجره های ارسی، از آینه کاری فضا داخلی خانه ها گرفته تا خط و نقش فرش هایی که جزء فضای زندگی ما ایرانیانند زبانزد همه اعصار بوده و خواهد بود.  نقش و نگار هنر و معماری ایران پایان ناپذیر است و با هزاران تجمید و تحقیق نیز پایان نمی پذیرند و در هر عصری حرفی برای گفتن و ایده­های جدیدی برای هنرمند و معماران دارند. همچون دریایی که هر چقدر در آن غرق می شوی جلوه ای جدید می کند و چهره ای متفاوت از زیبایی و افسون خود به نمایش می گذارد.
در سال های اخیر استفاده از نقوش اسلیمی در طراحی داخلی و خارجی بنا در جهان رواج یافته است. به ویژه طراحان غربی روایت های جدیدی از هندسه و چیدمان نقوش سنتی ارایه کرده و نوآوری های جالب توجهی در این زمینه انجام داده­ و بر غنای آثار خویش افزوده­اند. علاقه شخصی به ترسیم و طراحی احجام و فرم های پیچیده از یک طرف و جادو و جذابیتی که در نقوش ایرانی یافتم مرا بر آن داشت تا پای در این وادی بگذارم.
 اما به روایت خودم
جهان را نه از دریچه هنرمندان و معماران که از نگاه خلاقانه خویش به زندگی و شیوه آفرینش آنها می نگرم. نگاهی که بیش از یک دهه است مرا همراهی می کند و منجر به تالیف چندین کتاب و برگزاری چندین نمایشگاه شده است. این مجموعه نیز که منتخبی از ۸۰۰ نقش که در طول ۲ سال گذشته طراحی شده اند و همچنان نیز ادامه دارد. امکانات نرم­ افزار ۳ds Max در آفرینش نقوش بسیار مهم اند به ویژه امکان ویرایش خطوط، نقاط و تغییر تعداد نقاط، اضلاع و جا به جایی محورهای تقارن. به طور خلاصه کار با پارامترهای مختلف در طراحی اشکال و نگاه سه بعدی و ترکیب لایه­ها امکان طراحی و تولید این­همه نقش را فراهم کرد. 
 
 
وبسایت:
 
ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *