برای یافتن رویداد مورد نظر عنوان رویداد را جستجو کنید :

معرفی خدمات پایگاه Science Alert

پایگاه Science Alert به منظور اطلاع رسانی رویدادهای علمی، به همت تعدادی از اساتید و دانشجویان ایجاد شده است و در حال حاضر روزانه بیش از 10,000 بازدیدکننده دارد که اکثراً از جامعه علمی و تخصصی کشور هستند. خدمات پایگاه Science Alert به شرح ذیل می باشند:

در صورت ابهام یا نیاز به توضیحات بیشتر در خصوص خدمات این مرکز لطفاً از طریق آدرس ایمیل info@sciencealert.ir مکاتبه فرمایید.

 معرفی بسته کتاب و نرم افزار نوزادی

معرفی بسته کتاب و نرم افزار نوزادی

نرم‌افزار این بسته شامل پنج بخش اصلی «تربیت»، «بارداری و زایمان»، «حقوق نوزاد»، «نوزادی و شیرخوارگی» و «پرسمان» و چهار بخش جانبی «نگارخانه»، «کتابخانه»، «حکایت» و «آوا» می‌باشد؛ و در سطحی تهیه و تولید شده است که خانواده‌ها، مربیان و متخصصانِ امر تربیت می‌توانند از آن بهره‌مند گردند.
در بخش «تربیت» به چهار موضوع با عناوین: «مفهوم و ابعاد تربیت»، «عوامل و زمینه‌های تربیت»، «موانع تربیت»، «تربیت نوزاد و شیرخوار» پرداخته شده که دارای یک‌صد و پنجاه و نه سرفصل است.
در بخش «بارداری و زایمان» نیز موضوعاتی همچون زایمان، مقدمات، مراقبت‌ها و پیشگیری مد نظر قرار گرفته که دارای یک‌صد و شصت و دو سرفصل می‌باشد.
در بخش «حقوق نوزاد» با موضوعاتِ حق حیات، نام نیک، حق برخورداری نوزاد از خانواده مستحکم، ادب نیکو، موهبت مادر و شیر او، در بیست سرفصل آشنا می‌شویم.
در بخش «نوزادی و شیرخوارگی» به هشت موضوع با عناوین: «مراسم ابتدای تولد»، «ارزش دختر و پسر»، «اتاق نوزاد»، «نوزاد سالم»، «نوزادان ویژه»، «رشد و تکامل»، «مراقبت از نوزاد»، «دانستنی‌های شیردهی» با هفتصد و هفت سرفصل مواجه می‌شویم.
در بخش «پرسمان» به سوالات مطرح شده در موضوعاتی مانند تعیین جنسیت، معاینه اولیه، استحمام، ایمنی، تغذیه، اسباب بازی، خواب، بیماری نوزادان در بیست و چهار سرفصل پاسخ داده‌ شده است.
بخش «نگارخانه» دارای دو قسمتِ پوستر و فیلم می‌باشد:

قسمت پوستر دارای تعداد پنجاه قطعه تصویر تربیتی حاوی آیات قرآن، حدیث و کلمات بزرگان که در محیطی بسیار زیبا توسط هنرمندان مرکز خطاطی و طراحی شده است.

قسمت فیلم حاوی بیست و چهار قطعه صحبت و میزگرد با حضور کارشناسان و موضوعات زیر:

 • احکام شرعی:

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین فلاح‌زاده با سه موضوعِ «احکام مادر»، «احکام شیردهی» و «سنت عقیقه»
   

 • پزشک کودک:

  آقای دکتر احمد شریعتی با دو موضوعِ «لباس نوزاد» و «گریه نوزاد»
  آقای دکتر علیرضا صادق‌نیا با سه موضوعِ «تشنج و صرع»، «قولنج و خواب» و «زردی ناشی از شیر مادر»
  سرکارخانم دکتر صدیقه قائمی با دو موضوعِ «تغذیه نوزادان» و «شیردهی به نوزاد نارس»

 • تربیت اسلامی:

  حجت الاسلام والمسلمین حبیب رضا ارزانی با دو موضوعِ «نقش مؤثر یا منفی والدین» و «نکات تربیت اسلامی»
  آقای دکتر عبدالعظیم کریمی با سه موضوعِ «تاثیرات طلاق بر نوزاد»، «نقش مادر و مراقبت‌های عاطفی» و «عوامل مؤثر بر تربیت نوزاد»
  حجت الاسلام والمسلمین مهدی گرجی با موضوع «تربیت نوزاد در اسلام»

 • روانپزشکی:

  آقای دکتر مصطفی نجفی با دو موضوعِ «افسردگی پس از زایمان» و «فرایند خواب نوزاد»

 • زنان و زایمان:

  سرکار خانم دکتر زهرا شهشهانی با سه موضوعِ «جلوگیری از تولد سندرم‌دان»، «علائم خطر در حین بارداری» و «آزمایشات قبل از بارداری»
  سرکار خانم دکتر زهرا علامه با سه موضوعِ «نکاتی از دوران بارداری»، «تغییرات دوران بارداری» و «مراقبت‌های دوران بارداری»
  بخش «کتابخانه» شامل معرفی و کتابشاسی یک‌صد و چهل و هفت اثر و متن کامل چهل عنوان کتاب پیرامون نوزاد و دوران بارداری و شیردهی با امکان جستجو در عناوین، متن و پاورقی کتابها، چاپ صفحات، انتخاب مطالب برگزیده، یادداشت گذاری بر صفحات و مراجعه سریع به پانصد و سیزده عنوان و موضوع برگزیده کتاب‌ها به صورت سریع.
  در بخش «حکایت» به ارائه بیست داستان آموزنده، تالیفِ پژوهشگران مرکز، با متن و گویش کامل و ارائه احادیث مرتبط هر داستان پرداخته شده است.

 • بخش «آوا» دارای دو قسمتِ «سخنرانی» و «لالایی» می‌باشد:

  در قسمت «سخنرانی» از سخنان کارشناسان مذهبی و پزشکی حجج اسلام ارزانی، تراشیون، قرائتی و گرجی و آقایان دکتر حبشی و دکتر معظمی و سرکار خانم دکتر کلیشادی در بیست و دو فایل صوتی بهره مند می‌شویم.
  قسمت «لالایی» دارای ده فایل صوتی به ده سبک و روش از لالایی‌های دلنشین که در استودیو مرکز تحقیقات رایانه‌ای حوزه علمیه اصفهان تولید و اجرا شده است.
  ویژگی منحصر به‌فرد این نرم‌افزار آن است که تمام صفحاتِ نه بخش به صورت بسیار زیبا و متحرک و جذاب طراحی شده است.
  به همراه این نرم‌افزار، برنامه تقویم مادر و کودک بر روی سیستم‌های رایانه نصب می‌شود که شامل امکانات زیر می‌باشد:

  ۱- تقویم مادر: در این قسمت با دریافت اطلاعات مادرِ باردار، نرم‌افزار زمان تقریبی زایمان را محاسبه می‌کند و پس از آن برای هر ماه دستورات مذهبی و تغذیه‌ایی مناسب را ارائه می‌نماید.

  ۲- تقویم نوزاد و کودک: در این قسمت با ثبت مشخصات نوزاد، اطلاعات مذهبی و شیردهی متناسب با سن نوزاد، از بدو تولد ارائه و نمودار رشد نوزاد را مطابق اطلاعات وارد شده ترسیم و زمان‌های واکسن زدن نوزاد را به صورت نمایش اعلان در رایانه و پیامک به تلفن همراه مادر اعلام داشته و اطلاعات غذای تکمیلی نوزاد از بدو تولد تا دوسالگی را به صورت جامع به مادر ارائه می‌نماید.

کتاب اين بسته نيز خلاصه‌اي از مباحث مطرح شده در نرم‌افزار به قلم و مشاوره ۱۴ نفر از متخصصان علوم ديني ، خانواده ، روان پزشکي ، زنان و زايمان . داراي شش بخشِ :

 • تربيت
 • آداب و حقوق نوزادان
 • بارداري و مقدمات آن
 • نوزادي و شيرخوارگي
 • تغذيه ورشد کودک
 • کودک و آسايش
 
وبسایت:
 
 
 
 
 

توجه!

اطلاعات فوق صرفاً به منظور تسهیل در فرآیند جست و جوی خدمات پژوهشی درج شده است و به منزله تایید یا عدم تایید کیفیت خدمات مرکز فوق نیست. لذا قبل از بهره مندی از خدمات موسسه فوق الذکر نسبت به کسب اطمینان در خصوص نحوه فعالیت آن اقدامات مقتضی معمول فرمایید.

 
ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *