برای یافتن رویداد مورد نظر عنوان رویداد را جستجو کنید :

معرفی خدمات پایگاه Science Alert

پایگاه Science Alert به منظور اطلاع رسانی رویدادهای علمی، به همت تعدادی از اساتید و دانشجویان ایجاد شده است و در حال حاضر روزانه بیش از 10,000 بازدیدکننده دارد که اکثراً از جامعه علمی و تخصصی کشور هستند. خدمات پایگاه Science Alert به شرح ذیل می باشند:

در صورت ابهام یا نیاز به توضیحات بیشتر در خصوص خدمات این مرکز لطفاً از طریق آدرس ایمیل info@sciencealert.ir مکاتبه فرمایید.

 تولید “گرافن اکساید” در پارک علم و فناوری فارس

تولید “گرافن اکساید” در پارک علم و فناوری فارس
با تلاش پژوهشگران یکی از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری فارس،‌ آزمایشگاه سنتز ماده نانو گرافن اکساید برای نخستین بار در ایران به بهره برداری رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری فارس، این ماده ارزشمند صنعتی که در صنایع مختلف از جمله پزشکی، هوا و فضا کاربرد دارد، قابلیت ایجاد پوشش ضد خوردگی و رادار گریز را دارد.

دکترفرید مُر، رئیس پارک علم و فناوری فارس در مراسم بهره برداری از این آزمایشگاه، با اشاره به اینکه مقاله ای از تولید این ماده به نشریه معتبر Natureارسال شده است که می تواند رتبه علمی ایران را ارتقا دهد، گفت: تولید این ماده که در مرحله نیمه صنعتی است، نیازمند حمایت و سرمایه گذاری جهت تولید انبوه و صنعتی است.

امراللهی مدیر عامل شرکت برج و بارو فارس نیز با بیان اینکه این ماده در بسیاری از دانشگاه های داخلی و خارجی تست شده و تائیدیه های لازم را دریافت کرده است، گفت: با تولید این ماده، جمهوری اسلامی ایران دومین کشور صاحب تکنولوژی تولید گرافن اکساید در جهان است.

منبع: http://www.msrt.ir/fa/news/36826

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *